Stresas kaip lytinių hormonų funkcijos išsiderinimo ir neurodegeneracijos priežastis
Susilpnėjusi atmintis ir kognityvinė funkcija, smegenų nuovargis ir smegenų „rūkas“ yra simptomai, dažnai rodantys neuromediatorių funkcijos disbalansą smegenyse. Yra keletas galimų priežasčių:
Kas vyksta organizme? Kūnas kompensuoja streso padarinius, gamindamas daugiau kortizolio, kad galėtų susidoroti su įtampa, užima receptorius ir „vagia“ pagrindinį hormoną pregnenoloną, kurį įprastai naudotų kitų hormonų gamybai.
„Pregnenolono vagystė“ yra neuromokslo terminas, apibūdinantis, kaip stresas sukelia hormoninį disbalansą, didindamas kortizolio gamybą kitų hormonų sąskaita. Šie hormonai yra gyvybiškai svarbūs optimaliai neuromediatorių, tokių kaip serotoninas, dopaminas, acetilcholinas ir GABA, funkcijai.
Šie neuromediatoriai apsaugo smegenis nuo demencijos ir kitų neurodegeneracinių ligų, palaiko kognityvines funkcijas bei emocinę pusiausvyrą.
Dažnai ši „pagrindinio hormono vagystė“ ir receptorių netekimas yra svarbiausia PMS, PCOS, antinksčių išsekimo, lėtinio nuovargio sindromo bei skydliaukės sutrikimų priežastis. Tai lemia reikšmingą estrogeno ir progesterono sumažėjimą menopauzės metu moterims ir testosterono sumažėjimą vyrams, o tai vėliau gali sukelti kognityvinį nuosmukį.
Kita svarbi neurodegeneracijos priežastis yra per žemas cholesterolio lygis, kuris yra būtina daugelio hormonų žaliava. Neuromokslininkai perspėja, kad per žemas cholesterolio lygis gali paspartinti kognityvinį nuosmukį ir smegenų degeneraciją, o tai neretai yra intensyvaus cholesterolį mažinančių vaistų vartojimo pasekmė.
Tyrimai rodo, kad pacientai, sergantys demencija, dažnai turi per mažą cholesterolio kiekį!
Atliekant tyrimus su dažnių ir bioresonanso technologijomis, nustatomi esminių medžiagų trūkumai ir organų funkcijos nukrypimai. Kartu su simptomų analize galima rasti pakitimų priežasčių ir, taikant natūralias medžiagas ir holistinį metodą, koreguoti šią išsiderinimo grandinę.
Kiekvienas asmens organizmas yra unikalus ir skirtingas, tačiau pirmiausia svarbu pašalinti psichologinio ir fiziologinio streso priežastis. Naudojant natūralias priemones, tokias kaip aminorūgštys, riebiosios rūgštys, vitaminai, mineralai, vaistažolės ir jų ekstraktai, tikslingai parinkti fermentuoti probiotikai, taip pat keičiant mitybą ir įpročius, galima sumažinti uždegimą ir stresą organizme bei pagerinti smegenų cheminę pusiausvyrą.
Nors mokslas yra ištyrinėjęs tik nedidelę žmogaus smegenų chemijos dalį, jau yra moksliškai pagrįstų įrodymų ir rekomendacijų, kaip natūraliomis priemonėmis išlaikyti smegenų sveikatą. Mes matome, kad tai veikia.
Paruošta pagal Phd. Dhatis Kharrazian knygą "Why isn't my brain working?" (Kodel mano smegenys neveikia?)